Adrspach, czyli Skalne Miasto

 Znajdujące się u naszych południowych sąsiadów- Czechów, Skalne Miasto słynie z psiolubności. Postanowiliśmy to sprawdzić i przy okazji pobytu w Górach Sowich wyruszyliśmy je odkrywać. Trasa nie zajęła nam dużo czasu, ponieważ miasteczko leży bardzo blisko granicy z Polską. Chyba dzięki temu, że byliśmy jeszcze przed sezonem (czerwiec) i wyjechaliśmy wcześnie rano, tak, że na miejscu byliśmy przed 10, uniknęliśmy tłumów i zwiedzanie było bardzo przyjemne.
Większość trasy jest łatwo dostępna dla psów. Istnieje możliwość wybrania także trasy dla rodzin z dziećmi i wózkami- tą trasę na pewno pokona każdy psiak, ale musimy się liczyć z tym, że jest ona krótsza od standardowej.


Natomiast na tej standardowej zdarzają się schodki, niektóre wąskie i dość strome. My w niektórych miejscach braliśmy Bubu na ręce, bo nie dałby rady wejść po tak wąskich stopniach. Część udało mu się pokonać bokiem po zboczach skałek. Także trzeba to wziąć pod uwagę mając większego psiaka. ;)


Mnogość formacji skalnych i ich kształty zadziwia. Warto wybrac się także na wędrówkę niebieskim szlakiem dookoła turkusowego jeziorka- woda pięknie mieni się w słonecznych promieniach- nie można się napatrzeć. Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wydmy śródlądowe w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym

Przyjaciel za tęczowym mostem